W pierwszej kolejności po nowatorskiej depilacji laserowej góruje intuicyjny obligatoryjny zakaz ogrzewania się na słońcu na minimum parę tygodni.
To również oznacza, że cera po depilacji laserowej bywa zasadniczo na tyle podatna, iż wymaga nadprogramowej ochrony przed promieniami słonecznymi, bezwzględnie przez prymarne tygodnie.

Dlatego właśnie sugeruje się, by codziennie obszary naświetlone naoliwiać pomadami z bardzo wysokim filtrem. Oprócz bezwzględnej ochrony, godzi się ciało po nowoczesnej depilacji laserowej dokładnie nasączać specjalnie do tego przygotowanymi preparatami.

Po ultranowoczesnej depilacji laserowej stanowczo należy zatroszczyć o to ażeby nie dopuścić, by cera nawet w minimalnym wymiarze nadarzyła się wysuszona. Stąd aktualnie, zniechęca się do spożytkowania poprzez paręnaście tygodni kosmetyków które w składzie mają alkohol, rozmaitego podgatunku peelingów, jak również powinno się spamiętać, ażeby po myciu się nie pocierać zbyt wielce ciała grubym ręcznikiem. Cera po nowoczesnej depilacji laserowej faktycznie może być lekko rozdrażniona, niekiedy zarumieniona, lecz nadmienione oznaki przypuszczalnie mogą jedynie pojawić się poprzez naście minut od razu po zakończeniu manewru. Środki łagodzące faktycznie mogą uintensywnić modernizację skóry po nowoczesnej depilacji laserowej.