Decyzja o zakupie sporej bramy wjazdowej nie jest prostym poruczeniem, a ponadto szczególnie arcykosztownym, stąd aktualnie nie można sobie pozwolić nawet na malutki błąd. Zanim nabędziemy napomkniętą sporą bramę garażową, trzeba zwrócić koncentrację na kilkanaście elementów na dodatek przed samym zamówieniem, najtrafniej na etapie montażu. Najznaczniejszym zaciekawieniem wzbudzają spore bramy wejściowe komponentowe. Zwłaszcza dlatego, że cechują się one znakomitymi parametrami izolacyjnymi. Następną z kolei korzyścią bramki wejściowej jest w całości wykorzystana powierzchnia garażu.

Jednakże, zachęcamy ażeby przy konstruowaniu wspomnianej bramki wejściowej, zainteresować się jej elementami struktury, tylko w jakowo sposób możemy zapobiec niechcianych błędów. Instalując bramkę garażową wstępnie sprawdzajmy elewacje naszego niewielkiego garażu. Precyzyjnie wpatrujmy się czy są na niej rurociągi, legary budowlane, oraz okna wstawione na poziomie naszych prowadnic. Wszystkie przypomniane elementy także tyczą się pułapu. Następną ważną sprawą jest zrobienie odpowiednich pomiarów naszej bramy garażowej.

Na owym poziomie weryfikacji, powinniśmy za każdym razem uwzględniać chociażby jeszcze głębokość wmontowanej bramki wejściowej, skądinąd nazywanej wymiarem naszego garażu. Dla wszelkiego siłownika, wybranej szerokości bramy wejściowej a także typu sterowania, są inne parametry wymagane przy instalacji bramy, o których należy za każdym razem pamiętać już na stadium konstrukcji. Na krańcu radzimy typować nadproże o odpowiedniej szerokości, tak aby nie potrzebne było wnosić nadprogramowej należności za bramę wjazdową.